Obsah

Události v obci

V této kapitole najdete informace o různých sportovních a společenských akcích, termínech jednání zastupitelstva a o všem ostatním co je spjato se životem naší obce.

Případné náměty a připomínky jsou vítány, stejně jako informace o sportovních a kulturních akcí, které budou organizovány v katastru obce a přilehlých obcích.

 

O akcích informujte úřad obce. Kontakty na úřad zde...

 

 

Aktuality

11.11.2020

Nové kontejnery

V prostoru po bývalé zastávce autobusu u návsi jsou umístěny dva nové kontejnery. Kontejner "TUČŇÁK" slouží ke sběru oděvů, obuvi, knih, hraček - vše čisté, použité k dalšímu využití, vložené do igelitových tašek. Staré a poškozené oblečení patří do popelnice. Druhý kontejner slouží ke sběru kovů, zejména plechovek od nápojů.

Detail Hlášení místního rozhlasu

09.11.2020

RUDIČAN 2

Občasný zpravodaj ze života naší obce je ještě k dispozici na OÚ ve vstupních prostorech.

Detail Aktuality

03.11.2020

Nový dopravní automobil

Obec Rudice pořídila z dotací od Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR /450 000 Kč/ a spolufinancování Zlínským krajem ve výši 300 000 Kč devítimístné vozidlo. Obec doplatila 26% ceny.

Detail Aktuality

27.10.2020

Dobrovolníci do UH nemocnice

Dopis od krizového manažera: Vážené starostky, vážení starostové, dovolte mi, abych Vás jménem starosty Kubáníka oslovil s následující výzvou: Vzhledem ke zvýšené absenci zaměstnanců a zároveň ke zvýšeným nárokům na množství poskytované péče v souvislosti s epidemií covid-19 nás vedení Uherskohradišťské nemocnice, a. s., požádalo o pomoc při hledání dobrovolníků. Každý dobrovolník je vítaný. Práce dobrovolníka by znamenala: • dlouhodobější spolupráci s nemocnicí (s ohledem na nutnost zaškolení min. 14 dnů, lépe však 1 měsíc), • vykonávání pomocných prací přímo na zdravotnických odděleních (např. převlékání postelí, doprovod/převoz pacientů k vyšetření, dezinfekce pokojů, příprava a roznos stravy, pochůzky s materiálem, apod.), • fyzickou i psychickou odolnost. Dobrovolnictví se zpravidla vykonává bez nároku na odměnu. Dobrovolníci věnují hlavně svůj čas, energii, vědomosti a dovednosti ve prospěch ostatních lidí. V tomto případě je však odměna za dobrovolnictví stanovena takto: • 100 Kč/hodinu na „ne-covidovém“ oddělení, • 220 Kč/hodinu na „covidovém“ oddělení. Práce je založená na dobrovolnosti, zájemce musí sám dobrovolně chtít práci vykonávat Práce je organizována ve 12hodinových pracovních směnách vč. nočních směn. Obvykle je rozvrženo 15 směn do měsíce a z toho plyne, že se jedná o velmi náročnou práci. Pokud budete mít ve Vaší obci zájemce o práci dobrovolníka ve prospěch Uherskohradišťské nemocnice, tak mě prosím kontaktujte. Potřebuji tyto základní informace: jméno, příjmení, datum narození, bydliště, kontaktní mobil, termín nástupu, předpokládaná délka výpomoci, jiná omezení (např. nemožnost práce v noci, práce pouze s kolegou…). Nástup prvních dobrovolníků by byl už příští týden. Děkuji za spolupráci i případnou pomoc. V této těžké době přijde každá pomoc vhod. Děkuji. S pozdravem Ing. Vlastimil Hradil krizový manažer

Detail Hlášení místního rozhlasu

26.10.2020

Sběr železného šrotu

SDH Rudice bude v sobotu 31.10. provádět po obci sběr železného šrotu. Žádají o připravení šrotu před své domy.

Detail Hlášení místního rozhlasu