Obsah

Ukliďme Rudice

Typ: ostatní
Obec Rudice děkuje dobrovolníkům, kteří se zapojili do úklidu okolí obce Rudice.

Nejčastějším typem odpadu byly plastové láhve a plechovky od nápojů. Přitom všechny obce disponují žlutými a šedými kontejnery na sbírání tohoto odpadu.

Velké množství nepořádku a všemožného haraburdí se nacházelo na katastrech sousedních obcí. Rudicícm to na kráse nepřidá, dobrovolníci uklízeli i tady. Pro naši obec to ale znamená zafinancovat odvoz cizího odpadu ze svého rozpočtu. Nejkritičtější místa jsou pod lipami na Nezdensku, cesta přes les do Luhačovic, les v okolí cesty do Přečkovic. Rozum zůstává stát nad počiny nepořádníků. Jak jim by se líbilo, kdyby na jejich dvoře přistál cizí odpad?!

Upozornění pro ty, co si neví rady s pneumatikami. Obec Rudice Vám zdarma vezme pneumatiky 2x ročně v den sběru nebezpečného odpadu. Nejbližší termín je středa 19. 5. Ze zákona můžete využít zdarma uložení pneumatik v pneuservisech v Uherském Brodě. Obec Rudice nesmí Vaše pneumatiky skladovat. Proto je odevzdejte až při výše zmíněném sběru nebezpečného odpadu. 

Do akce Ukliďme Rudice se přihlásilo 30 dobrovolníků. Ještě jednou jim děkuji a děkuji všem, kteří se starají o čistotu naší obce i mimo tuto akci.

Mirka Chupíková.


Vytvořeno: 29. 3. 2021
Poslední aktualizace: 29. 3. 2021 09:18
Autor: Správce Webu