Rudické klepání

Zelený čtvrtekNa Zelený čtvrtek odletí zvony do Říma a jejich hlas nahradí klepáči svým klepáním po celé vsi.

Tato tradice se letos dočká změny. Možnost šíření nákazy respiračního onemocnění nás nutí být rozumnými a zodpovědnými. Pochůzka chlapců po obci se nebude konat. Ale o klepání v Rudicích nepřijdeme.

Vyzývám všechny kluky - malé, větší, na ženění i velké dospěláky, aby rozezněli dnes v 18.00 na svých zahradách a předzahrádkách své klepáče, řehtačky, harfy a trakaře. Věřím, že Vaše klepání bude slyšet po celých Rudicích.

V pátek v 15.00 a v sobotu v 10.00 v klepání pokračujte. Děkuji Vám, že zachováte tuto hezkou velikonoční tradici.

P.S. Můžete se pochlubit fotografiemi, které zveřejníme na obecních stránkách. /rudice@iol.cz/

Mirka Chupíková.

Vytvořeno: 9. 4. 2020