Obsah

Dobrovolníci do UH nemocnice

Typ: ostatní
Dopis od krizového manažera:
Vážené starostky, vážení starostové,
dovolte mi, abych Vás jménem starosty Kubáníka oslovil s následující výzvou:
Vzhledem ke zvýšené absenci zaměstnanců a zároveň ke zvýšeným nárokům na množství poskytované péče v souvislosti s epidemií covid-19 nás vedení Uherskohradišťské nemocnice, a. s., požádalo o pomoc při hledání dobrovolníků.
Každý dobrovolník je vítaný. Práce dobrovolníka by znamenala:
• dlouhodobější spolupráci s nemocnicí (s ohledem na nutnost zaškolení min. 14 dnů, lépe však 1 měsíc),
• vykonávání pomocných prací přímo na zdravotnických odděleních (např. převlékání postelí, doprovod/převoz pacientů k vyšetření, dezinfekce pokojů, příprava a roznos stravy, pochůzky s materiálem, apod.),
• fyzickou i psychickou odolnost.

Dobrovolnictví se zpravidla vykonává bez nároku na odměnu. Dobrovolníci věnují hlavně svůj čas, energii, vědomosti a dovednosti ve prospěch ostatních lidí. V tomto případě je však odměna za dobrovolnictví stanovena takto:
• 100 Kč/hodinu na „ne-covidovém“ oddělení,
• 220 Kč/hodinu na „covidovém“ oddělení.

Práce je založená na dobrovolnosti, zájemce musí sám dobrovolně chtít práci vykonávat Práce je organizována ve 12hodinových pracovních směnách vč. nočních směn. Obvykle je rozvrženo 15 směn do měsíce a z toho plyne, že se jedná o velmi náročnou práci.
Pokud budete mít ve Vaší obci zájemce o práci dobrovolníka ve prospěch Uherskohradišťské nemocnice, tak mě prosím kontaktujte. Potřebuji tyto základní informace: jméno, příjmení, datum narození, bydliště, kontaktní mobil, termín nástupu, předpokládaná délka výpomoci, jiná omezení (např. nemožnost práce v noci, práce pouze s kolegou…).
Nástup prvních dobrovolníků by byl už příští týden.


Děkuji za spolupráci i případnou pomoc.
V této těžké době přijde každá pomoc vhod. Děkuji.


S pozdravem

Ing. Vlastimil Hradil
krizový manažer


Vytvořeno: 27. 10. 2020
Poslední aktualizace: 27. 10. 2020 09:21
Autor: Správce Webu