Nouzový stav

V obci Rudice nebude cvičebna a knihovna v provozu od 12. 3. 2020 po dobu 30 dnů.
Sledujte Mimořádná opatření na obecních stránkách:
- dočasná ochrana vnitřních hranic ČR
- dodržování karantény a kontrola prostřednictvím Policie ČR
- zákaz konání hromadných kulturních, sportovních, duchovních i soukromých akcí
- fungování restaurací od 6.00 do 20.00
- dodržování hygienických pravidel - časté mytí rukou
- zákaz cestování do rizikových oblastí
Přesné informace jsou zde vloženy ze stránek ZLK.

Informace k nouzovému stavu.pdf (301.54 kB)12. 3. 2020

Od 14 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů vyhlásila Vláda ČR pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru NOUZOVÝ STAV.

Od 14 hodin dne 12. března 2020 Vláda vyhlásila NOUZOVÝ STAV na území České republiky

INFORMACE PRO OBČANY, CO ZNAMENÁ NOUZOVÝ STAV

• ZÁKAZ AKCÍ NAD 30 ÚČASTNÍKŮ

Od páteční šesté hodiny ranní se zakazují všechny veřejné i soukromé akce s účastí přesahující 30 osob. Týká se kulturních, sportovních či náboženských akcí, výstav i například veletrhů. Zákaz se nevztahuje na zasedání či schůze ústavních orgánů, orgánů veřejné moci či soudů a pohřby.

• ZÁKAZ VSTUPU CIZINCŮ NA ÚZEMÍ ČR Z RIZIKOVÝCH OBLASTÍ

Na území ČR nesmějí vstoupit cizinci z rizikových zemí – z Číny, Jižní Koreje, Íránu, Itálie, Francie, Španělska, Německa, Švýcarska, Norska, Dánska, Holandska, Švédska, Velké Británie, Belgie a Rakouska.Netýká se lidí s trvalým pobytem na území ČR či lidí s dočasným pobytem nad 90 dní, ti se vrátit mohou. Vláda dále zastavila vydávání víz i povolení k pobytu.

• ZÁKAZ CESTOVÁNÍ ČESKÝCH OBČANŮ DO RIZIKOVÝCH OBLASTÍ

Občané ČR nesmějí cestovat do zmíněných rizikových států. Výjimka platí pro řidiče zásobování, vlakové čety, příslušníky integrovaného záchranného systému i lidi, kteří v Německu či Rakousku pracují.

• ZÁKAZ PŘESHRANIČNÍ DOPRAVY

Vláda zakázala všem dopravcům mezinárodní přeshraniční osobní dopravy od páteční půlnoci zajišťovat vozidly s kapacitou nad 9 osob dopravu cestujících přes hranice ČR.

• OMEZENÍ OTEVÍRACÍ DOBY RESTAURACÍ

Od pátečních 20 hodin se omezuje otevírací doba restauračních zařízení. Ta nesmějí být otevřena od 20 hodin do 6 hodin ráno. Od pátečních 6 hodin ráno se omezuje také činnost provozoven stravovacích služeb umístěných v nákupních centrech s prodejní plochou nad 5 tisíc metrů čtverečních.

• UZAVŘENÍ POSILOVEN A WELLNESS

Od pátečních 6 hodin musí být pro veřejnost zavřené některé služby, jako jsou sportoviště (netýká se venkovních), posilovny, wellness služby, koupaliště, solária či zábavní zařízení.

• KONTROLA NA HRANICÍCH

Od páteční půlnoci budou na hranicích s Německem a Rakouskem metodické hraniční kontroly. Přechod přes hranice bude možný jen na 11 stanovených místech:

S Německem zůstanou otevřené přechody Strážný, Pomezí nad Ohří, Rozvadov, Folmava, Železná Ruda, Krásný Les, Hora Sv. Šebestiána.

V případě Rakouska jde o přechody Dolní Dvořiště, České Velenice, Hatě a Mikulov.

Pro cizince nebude možné vstupovat z těchto zemí do ČR, jelikož patří mezi zmíněné rizikové oblasti.

• ODLOŽENÍ DAŇOVÉHO PŘIZNÁNÍ A SPLÁTEK ÚVĚRŮ

Povinnost podat daňové přiznání se pro fyzické osoby posune o tři měsíce, a to bez nutnosti prokázat důvody související s koronavirem. Nově tedy platí termín 1. červenec, namísto původního konce března.Banky poskytnou občanům a drobným podnikatelům dotčeným koronavirem možnost tříměsíčního odkladu splátek úvěrů.

• ZAVŘENÉ ŠKOLY VČETNĚ ZUŠ

I nadále platí úterní rozhodnutí vlády o povinném uzavření všech základních, středních škol, vyšších odborných škol a vysokých škol. Nově platí zákaz i pro ZUŠ. Opatření platí do odvolání.

prirucka-o-chovani-ve-spolecnosti-pri-vyskutu-covid-19.pdf (197.31 kB)1_Opatření obecné povahy MV.docx (40.52 kB)Přechody.docx (23.5 kB)

Vytvořeno: 13. 3. 2020
Poslední aktualizace: 13. 3. 2020 14:08